Kasko Sigortasında Arıza Teminatı

HDI sigortadan alacağınız Genişletilmiş Kasko Poliçesine 50.-TL ek prim ödeyerek aşağıdaki arızalar için, arızanın parça değişikliği dahil, senede 2 defa ve azami 5.000.-TL’ye kadar teminat alabilirsiniz.

 

  1. Motor: Marş dişlisi, volan, yağ pompası, krank mili ve yatakları, trigger dişli ve zinciri (trigger kayışı ve diğer kayışlar hariç), kam mili kasnağı, kam mili, kam mili iticileri, kol dişlisi, subap ve gaydlar, pistonlar ve sekmanlar, silindir yuvaları, bağlantı milleri, silindir başlığı, silindir başlık contaları, distribütör tahrik ve tüm dahili burçlar.
  2. Diferansiyel ve Şaft: Diferansiyel ve yarım şaftları da içeren aktarma, dış aktarma şaftları, üniversal bağlantılar ve sabit hız bağlantıları, (körükler hariç).
  3. Şanzıman: Düz ve otomatik şanzımanlar ve overdrive üniteleri, yağ soğutucu ve elektronik yönlendirici (dış bağlantılar ve elektrik bağlantıları hariç).
  4. Yağ Sızdırmazlık ve Contalar: Motor, şanzıman ve/veya arka aks gibi ana ünitelerden herhangi birinin arıza sonucu sökülmesinin gerekmesi durumunda herhangi bir yağ sızdırmazlık ünitesi ve/veya contası.
  5. Ana Ünite Kaplamaları: Motor, şanzıman ve/veya diferansiyel kaplamaları/korumalarının bu parçaların arızası durumunda bu arızanın direk sonucu neticesinde hasarlanması durumu. (Kaza, donma ve/veya antifriz eksikliği gibi sebeplerle oluşan arızalar hariçtir.)